PIELĘGNACJA BIŻUTERII

Tworzona przez nas biżuteria wykonywana jest z drobnych elementów, o które należy dbać ze szczególną uwagą. Z biżuterią należy posługiwać się delikatnie, nie należy jej pozostawiać w miejscu wilgotnym.

BIŻUTERIA ZŁOCONA

Aby zachować świeżość i blask biżuterii złoconej, należy zdejmować ją do kąpieli, mycia rąk czy prac domowych. Biżuterię złoconą należy zakładać już po użyciu perfum czy kremów, nie powinna mieć bezpośredniego kontaktu z substancjami chemicznymi i wilgocią.

Jeśli biżuteria złocona/srebrna pociemnieje, z pomocą przyjdzie specjalna ściereczka do czyszczenia biżuterii, należy jednak posługiwać się nią bardzo delikatnie, aby nie zetrzeć warstwy złocenia.

Mimo korzystania z biżuterii zgodnie z jej przeznaczeniem, z czasem następuje naturalne zużycie.  

BIŻUTERIA Z PERŁAMI

Perła jest surowcem delikatnym i wrażliwym na zarysowania. Należy przechowywać ją osobno, separując od potencjalnych przetarć spowodowanych przez zakończenia sąsiadującej biżuterii. Nie należy pozostawiać pereł w miejscach wilgotnych. Perfum i kremów należy używać przed założeniem biżuterii z pereł.

Perły przechowujemy w miejscach suchych i zaciemnionych, najlepsze będą oddychające woreczki z naturalnych tkanin.

Perły pakujemy do lnianych woreczków, które z powodzeniem mogą służyć do ich dalszego przechowywania.

BIŻUTERIA MINERALNA

Biżuterię mineralną wykonujemy z udziałem pozłacanych elementów wykonanych ze srebra próby 925, dlatego rekomendujemy stosowanie zaleceń dot. pielęgnacji biżuterii złoconej.

Aby możliwie jak najdłużej cieszyć się biżuterią z minerałami, należy zdejmować ją do kąpieli i mycia rąk.

btt